loading...

اخبار موبايل

بروزترين خبرهاي موبايل

بازدید : 239
11 زمان : 1399:2

سئو به زبان ساده يعني بهينه سازي سايت براي موتور جست و جو! در واقع سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization مي باشد. كه ما ايراني ها مي گوييم “سئو” ولي در زبان انگليسي “اس اي او” گفته مي شود.

البته منظور از بهينه سازي سايت براي موتورهاي جست و جو همان گوگل است. چون همان طور كه مي دانيد در كشور ما بيش از 99 درصد افراد از گوگل براي رفع نياز خود استفاده مي كنند. و هدف اصلي ما بهينه سازي سايت مان براي گوگل است. هر چند كه جديدا موتور جست و جوي مايكروسافت با نام بينگ هم كمي مهم شده است اما نه خيلي!

گوگل است كه به سئو معني مي دهد. در حقيقت همه ما تلاش مي كنيم تا سايت مان را در كلماتي كه مربوط به كسب و كارمان مي شود و كاربران بيشتري آن ها را سرچ مي كنند در گوگل بالا بياوريم. سئو به زبان ساده يعني همين!

اما در اين مقاله قصد دارم به طور مفصل در مورد سئو صحبت كنم. از سير تا پياز سئو را در اين مقاله به شما مي گويم. اينكه سئو دقيقا يعني چي؟ و سئو چگونه مي تواند كسب و كارهاي اينترنتي را متحول كند و در نهايت با جادويي كه سئو مي كند آشناتون مي كنم.

پس اگر واقعا مي خواهيد بدانيد سئو چيست و چقدر اهميت دارد و مهم است حدود 15 دقيقه از وقت تان را در اختيار بنده بگذاريد و تا انتهاي اين مقاله همراه من باشيد. به شما قول مي دهم از خواندن اين مقاله پشيمان نمي شويد.

سئو چيست؟ (تعاريف مختلف از سئو سايت)

سئو به مجموعه اي از فرايند ها و دستورالمعل هايي گفته مي شود كه ما بايد روي وب سايت مان انجام دهيم تا در موتورهاي جست و جو نتيجه خوبي بگيريم.

سئو، كار يكي دو روز نيست! بعضي ها فكر مي كنند سئو يك بار براي هميشه است. در صورتي كه اصلا اينطور نيست! سئو فرايندي دائمي است و تمام شدني نيست!

هرچند كه خيلي ها از روش هاي غير قانوني در بهينه سازي سايت خود براي موتورهاي جست و جو استفاده مي كنند تا هرچه زودتر نتيجه ايده آل خود را مشاهده كنند ولي بايد بدانيد كه سئو فريب دادن موتورهاي جست و جو نيست! سئو يعني كارهايي انجام دهيم تا موتورهاي جست وجو باور كنند كه سايت ما خوب است.

البته همانطور كه قبلا هم گفتم در كشور ما منظور از موتور جست و جو همان گوگل است. در واقع كارهايي كه ما براي وب سايت مان انجام مي دهيم براي رتبه گرفتن در گوگل است.

سئو يعني حال سايت مان را خوب كنيم. زماني كه حال سايت ما خوب باشد و در بهترين شرايط قرار داشته باشد تبديل به سايتي ايده آل براي گوگل مي شود. گوگل به سايت هايي رتبه خوب مي دهد كه در بهترين شرايط قرار داشته باشند.

بعضي از دوستان فكر مي كنند سئو يعني ترفندهايي كه بشود از آن ها براي بالا آمدن يك شبه در گوگل استفاده كرد. سئو جادو مي كند ولي جادوگري نيست! هيچ ترفندي در سئو وجود ندارد كه سايت شما را به سرعت به رتبه هاي اول گوگل برساند.

سئو علم يا دانش خاص و دست نيافتني نيست! سئو مجموعه اي از دستور العمل هايي مشخص است كه بايد به آن ها عمل كنيم. سئو اصول و قواعدي است كه گوگل دوست دارد سايت ها از آن ها پيروي كنند.

به نظر من تجربه در سئو بسيار مهم است. هرچه تجربه شما در سئو سايت بيشتر باشد نتايج بهتري مي توانيد بگيريد.

اما تعريفي كه هم اكنون از سئو مي شود اين است كه تدوين استراتژي براي توليد محتواي كاربر پسند و ايجاد تجربه كاربري دلنشين براي كاربران در سايت كه اين دو، بخش هاي اصلي سئو را در آينده تشكيل مي دهند و هر كدام از آن ها داراي مواردي مي شوند كه در ادامه مفصل تر در موردشان صحبت خواهم كرد.

سئو چيست؟

گوگل به چه سايت هايي رتبه خوب مي دهد؟

در مورد اينكه گوگل به چه سايت هايي رتبه بهتري مي دهد و فاكتورهاي اصلي گوگل در رتبه بندي سايت چه مواردي است خيلي نمي خواهم تخصصي صحبت كنم. به طور كلي و به زبان ساده گوگل به سايت هايي رتبه خوب مي دهد كه اولا به فكر كاربران شان باشند يعني به آن ها اهميت بدهند و ثانيا اعتبار بالايي در وب داشته باشند و مورد اطمينان باشند.

به طور كلي اين دو مورد از نظر گوگل بسيار مهم است كه همين باعث مي شود سئو داخلي و سئو خارجي بوجود آيد.

خلاصه بگويم منظور از اهميت دادن به كاربران يعني سايتي داشته باشيم كه از هر لحاظ براي كاربران مفيد و در عين حال كار با سايت ما براي شان راحت باشد. از توليد محتواي مفيد و ارزشمند گرفته تا شكل ظاهري سايت، المان هاي چيده شده در سايت، رنگ بندي و شكل نوشته هاي سايت، سرعت بارگذاري سايت و هر موردي كه سايت ما را به يك سايت مفيد با كاربري راحت براي كاربران مان تبديل كند.

به تمام كارهايي كه ما در داخل سايت خود انجام مي دهيم تا بخش اول و مهم سئو را در سايت مان بهبود دهيم سئوي داخلي يا On Page SEO مي گويند.

همچنين به سئوي خارجي هم Off Page SEO مي گويند. در واقع هر كاري كه مربوط به كسب اعتبار سايت ما در وب مي شود به سئو خارجي مربوط مي شود. منظور از كسب اعتبار همان برند سازي در وب است. اينكه ديگر سايت ها به ما اشاره كنند و درباره ما صحبت كنند يا اينكه در شبكه هاي اجتماعي معروف شويم و دنبال كننده هاي بيشتري دريافت كنيم به كسب اعتبار و برندسازي در سئو مربوط مي شود.

سئو فقط به اينجا ختم نمي شود. موارد ديگري در پشت صحنه وب سايت ها مي باشد كه به تكنيكال سئو معروف است. مواردي مثل كد نويسي صحيح سايت، فشرده سازي فايل هاي CSS و جاوا، استفاده از SSL، ساختار URL هاي سايت، واكنشگرا بودن وب سايت، بهينه سازي تصاوير و موارد ديگري كه در ادامه بيشتر در موردشان صحبت مي كنم.

مباحث فني در سئو هم از ديد گوگل مهم بوده و طبيعي است كه هر سايتي بايد اين موارد را قبل از هر كاري رعايت كند. شايد موارد تكنيكال سئو به صورت مستقيم روي سئو تاثير گذار نباشد ولي طبيعتا در هر سايتي بايد رعايت شود.

چرا بايد سايتمان را سئو كنيم؟

همانطور كه ميدانيد در سراسر دنيا موتورهاي جست و جو مخاطبان زيادي دارند. تقريبا مي توان گفت چيزي حدود 98 درصد از كاربران اينترنتي براي رفع نياز خود اولين كاري كه مي كنند مراجعه به موتورهاي جست و جو است. از اين رو دريافت ترافيك از موتورهاي جست و جو براي ما بسيار اهميت دارد و مفيد خواهد بود. چراكه موتورهاي جست و جو بهترين نتايج را به كاربران نمايش مي دهند. يعني اگر بتوانيم سايت خود را در كلماتي كه كاربرانمان جست و جو مي كنند بهينه كنيم و در صدر نتايج جست و جو قرار بگيريم مسلما بازديد كنندگان ارزشمندي را به دست مي آوريم.

دقيقا به همين دليل است كه مشتريان اعتماد بيشتري به ما مي كنند چون خودشان دنبال ما گشته اند و ما را پيدا كرده اند ولي در ديگر روش هاي تبليغات اينترنتي ما به زور در ديد آن ها قرار مي گيريم. همين باعث مي شود تا سئو به يكي از بهترين استراتژي ها در دنياي بازاريابي و تبليغات اينترنتي تبديل شود و سرمايه گذاري در دراز مدت روي آن باعث مي شود تا در آينده هزينه هاي كمتري براي جذب مخاطب و مشتري داشته باشيم.

به طور كلي ما سايت مان را سئو مي كنيم تا :

ترافيك بيشتري دريافت كنيم

كاربران سايت مان بيشتر شوند

مشتريان هدفمند بيشتري دريافت كنيم

اعتماد افراد بيشتري را جلب كنيم

ديگر به فكر تبليغات پر هزينه نباشيم

رقبا را پشت سر بگذاريم

برند خود را تقويت كنيم

در وب بدرخشيم و دست نيافتني شويم

تجربه ثابت كرده است سرمايه گذاري روي سئو به مراتب بهتر است سرمايه گذاري روي ديگر روش هاي تبليغاتي مي باشد. البته بيشتر صحبت سر زمان است و در كل سئو نسبت به ديگر روش ها سرمايه كمتري مي طلبد!

چيزي كه ثابت شده اين است كه سئو اثر بخشي بيشتري نسبت به ديگر روش هاي تبليغاتي دارد. يعني مشترياني كه از موتورهاي جست و جو جذب مي كنيد به مراتب بهتر و با كيفيت تر از مشترياني هستند كه مثلا از تبليغات بنري يا كليكي دريافت مي كنيد. چون همانطور كه گفتم مشترياني كه از گوگل به سايت شما مي آيند دقيقا به دنبال نيازشان هستند و شما را بهترين گزينه براي رفع نيازشان مي دانند.

چرا سئو بهتر از ديگر روش هاي تبليغات اينترنتي است؟

به طور خيلي خلاصه مواردي كه باعث مي شود تا سئو را به بهترين روش براي تبليغات در فضاي آنلاين تبديل كند را عنوان مي كنم:

هزينه سئو خيلي كمتر و مقرون به صرفه تر از ديگر روش هاي تبليغاتي در اينترنت است. دقيقا به خاطر اينكه با سئو مي توان مخاطبان هدفمندتر بيشتري را جذب كرد. در اين صورت بازگشت هزينه بسيار بالا خواهد بود.

هزينه برندسازي با سئو به قدري پايين است كه قابل مقايسه با ديگر روش ها مثل ويديو ماركتينگ يا سوشيال ماركتينگ نخواهد بود. زماني كه سايت شما در صدر نتايج جست و جو باشد و بيشتر از رقبايتان ديده شويد برندتان قوي تر خواهد شد. فكر نمي كنم كسي به خوبي گوگل بتواند براي شما برندسازي كند!

سئو نسبت به ديگر روش هاي تبليغاتي هدفمندتر است. در انواع روش هاي تبليغات اينترنتي مجبوريم به زور تبليغ خود را در ديد مشتري قرار دهيم ولي در سئو مي كوشيم تا مشتري خودش دنبال ما بگردد و ما را پيدا كند. مشخصه كه در سئو مشتريان هدفمند نصيب مان مي شوند. چون دقيقا خودشان مي دانند نيازشان چه هست و ما را رفع كننده نياز خود مي يابند.

از ديگر مزاياي سئو اين است كه روز به روز به مخاطبان اصلي شما افزوده مي شود. هر چه مي گذرد بازديد سايت تان بالا مي رود، سپس كاربران سايت تان افزايش مي يابد و در نهايت فروش تان بيشتر مي شود. همه اين ها به خاطر اين است كه افرادي كه به سايت شما مي آيند دقيقا دنبال شما هستند.

تبليغات در گوگل بهتر است يا سئو؟

درست است كه با تبليغات در گوگل مي توان در هر زماني كه بخواهيد در كلمات مربوط به كسب و كارتان در گوگل رتبه يك شويد ولي هيچگاه نمي توان به صورت دائمي از تبليغات ادوردز استفاده كرد.

براي هر كسب و كاري خصوصا كسب و كارهاي كوچك تبليغات گوگل ادوردز تا جايي امكان پذير است كه بازگشت سرمايه نسبت به هزينه هاي ادوردز بهتر باشد. از اين گذشته با قيمت دلاري كه در كشور ما روز به روز بالاتر مي رود براي خيلي از كسب و كارها تبليغ در گوگل به صرفه نخواهد بود.

ولي سئو دائمي است. درست است كه بايد زمان بيشتري را به سئو سايت تان اختصاص دهيد و كمي طول مي كشد تا به نتيجه ايده آل خود نزديك شويد ولي بايد بدانيد كه يك بار براي هميشه هزينه خواهيد كرد. در تبليغات گوگل هر زماني كه هزينه كنيد بالا هستيد ولي در سئو با يك بار هزينه هميشه بالا خواهيد بود.

سئو زمان بر است

با انواع سئو سايت آشنا شويد:

بهتر است كم كم بريم سراغ روش هاي سئو و اينكه براي سئو سايتمان بايد از كجا شروع كنيم. قبلا با مفهوم سئو داخلي و خارجي سايت آشنا شديد. حالا بايد با روش هاي سئو آشنا شويد.

سئو كلاه سفيد چيست؟

سئو كلاه سفيد يعني استفاده از روش هاي سالم در سئو. به عبارتي سئو كلاه سفيد وجود ندارد. خيلي از سئو كارها به سئوي كلاه سفيد اعتقادي ندارد! چون سئو كلاه سفيد براي سايت هايي است كه هيچ گاه خودشان را درگير سئو نمي كنند و از آنجايي كه اعتبار بالايي دارند بقيه سايت شان را سئو مي كنند.

به عنوان مثال سايت هايي كه توليد محتواي قدرتمندي انجام مي دهند هيچگاه خودشان را درگير لينك بيلدينگ نمي كنند و مردم براي آن ها اين كار را به خوبي انجام مي دهند. ولي آيا همه مي توانند به صورت حرفه اي توليد محتوا كنند طوري كه مردم داوطلبانه مطالب آن ها را به اشتراك بگذارند؟ مسلما جواب خير است!

همچنين خيلي از سايت ها در حوزه هاي كاري مختلف اصلا نمي توانند به اين شكل عمل كنند و معروف شوند. پس به همين دليل سئو كلاه سفيد معنا و مفهومي از ديد سئو كارها ندارد. سئو كلاه سفيد اصلا سئو نيست! چون به هيچ وجه نيازي به درگير شدن در بهينه سازي سايت نيست.

منبع مطلب هميار وب

سئو به زبان ساده يعني بهينه سازي سايت براي موتور جست و جو! در واقع سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization مي باشد. كه ما ايراني ها مي گوييم “سئو” ولي در زبان انگليسي “اس اي او” گفته مي شود.

البته منظور از بهينه سازي سايت براي موتورهاي جست و جو همان گوگل است. چون همان طور كه مي دانيد در كشور ما بيش از 99 درصد افراد از گوگل براي رفع نياز خود استفاده مي كنند. و هدف اصلي ما بهينه سازي سايت مان براي گوگل است. هر چند كه جديدا موتور جست و جوي مايكروسافت با نام بينگ هم كمي مهم شده است اما نه خيلي!

گوگل است كه به سئو معني مي دهد. در حقيقت همه ما تلاش مي كنيم تا سايت مان را در كلماتي كه مربوط به كسب و كارمان مي شود و كاربران بيشتري آن ها را سرچ مي كنند در گوگل بالا بياوريم. سئو به زبان ساده يعني همين!

اما در اين مقاله قصد دارم به طور مفصل در مورد سئو صحبت كنم. از سير تا پياز سئو را در اين مقاله به شما مي گويم. اينكه سئو دقيقا يعني چي؟ و سئو چگونه مي تواند كسب و كارهاي اينترنتي را متحول كند و در نهايت با جادويي كه سئو مي كند آشناتون مي كنم.

پس اگر واقعا مي خواهيد بدانيد سئو چيست و چقدر اهميت دارد و مهم است حدود 15 دقيقه از وقت تان را در اختيار بنده بگذاريد و تا انتهاي اين مقاله همراه من باشيد. به شما قول مي دهم از خواندن اين مقاله پشيمان نمي شويد.

سئو چيست؟ (تعاريف مختلف از سئو سايت)

سئو به مجموعه اي از فرايند ها و دستورالمعل هايي گفته مي شود كه ما بايد روي وب سايت مان انجام دهيم تا در موتورهاي جست و جو نتيجه خوبي بگيريم.

سئو، كار يكي دو روز نيست! بعضي ها فكر مي كنند سئو يك بار براي هميشه است. در صورتي كه اصلا اينطور نيست! سئو فرايندي دائمي است و تمام شدني نيست!

هرچند كه خيلي ها از روش هاي غير قانوني در بهينه سازي سايت خود براي موتورهاي جست و جو استفاده مي كنند تا هرچه زودتر نتيجه ايده آل خود را مشاهده كنند ولي بايد بدانيد كه سئو فريب دادن موتورهاي جست و جو نيست! سئو يعني كارهايي انجام دهيم تا موتورهاي جست وجو باور كنند كه سايت ما خوب است.

البته همانطور كه قبلا هم گفتم در كشور ما منظور از موتور جست و جو همان گوگل است. در واقع كارهايي كه ما براي وب سايت مان انجام مي دهيم براي رتبه گرفتن در گوگل است.

سئو يعني حال سايت مان را خوب كنيم. زماني كه حال سايت ما خوب باشد و در بهترين شرايط قرار داشته باشد تبديل به سايتي ايده آل براي گوگل مي شود. گوگل به سايت هايي رتبه خوب مي دهد كه در بهترين شرايط قرار داشته باشند.

بعضي از دوستان فكر مي كنند سئو يعني ترفندهايي كه بشود از آن ها براي بالا آمدن يك شبه در گوگل استفاده كرد. سئو جادو مي كند ولي جادوگري نيست! هيچ ترفندي در سئو وجود ندارد كه سايت شما را به سرعت به رتبه هاي اول گوگل برساند.

سئو علم يا دانش خاص و دست نيافتني نيست! سئو مجموعه اي از دستور العمل هايي مشخص است كه بايد به آن ها عمل كنيم. سئو اصول و قواعدي است كه گوگل دوست دارد سايت ها از آن ها پيروي كنند.

به نظر من تجربه در سئو بسيار مهم است. هرچه تجربه شما در سئو سايت بيشتر باشد نتايج بهتري مي توانيد بگيريد.

اما تعريفي كه هم اكنون از سئو مي شود اين است كه تدوين استراتژي براي توليد محتواي كاربر پسند و ايجاد تجربه كاربري دلنشين براي كاربران در سايت كه اين دو، بخش هاي اصلي سئو را در آينده تشكيل مي دهند و هر كدام از آن ها داراي مواردي مي شوند كه در ادامه مفصل تر در موردشان صحبت خواهم كرد.

سئو چيست؟

گوگل به چه سايت هايي رتبه خوب مي دهد؟

در مورد اينكه گوگل به چه سايت هايي رتبه بهتري مي دهد و فاكتورهاي اصلي گوگل در رتبه بندي سايت چه مواردي است خيلي نمي خواهم تخصصي صحبت كنم. به طور كلي و به زبان ساده گوگل به سايت هايي رتبه خوب مي دهد كه اولا به فكر كاربران شان باشند يعني به آن ها اهميت بدهند و ثانيا اعتبار بالايي در وب داشته باشند و مورد اطمينان باشند.

به طور كلي اين دو مورد از نظر گوگل بسيار مهم است كه همين باعث مي شود سئو داخلي و سئو خارجي بوجود آيد.

خلاصه بگويم منظور از اهميت دادن به كاربران يعني سايتي داشته باشيم كه از هر لحاظ براي كاربران مفيد و در عين حال كار با سايت ما براي شان راحت باشد. از توليد محتواي مفيد و ارزشمند گرفته تا شكل ظاهري سايت، المان هاي چيده شده در سايت، رنگ بندي و شكل نوشته هاي سايت، سرعت بارگذاري سايت و هر موردي كه سايت ما را به يك سايت مفيد با كاربري راحت براي كاربران مان تبديل كند.

به تمام كارهايي كه ما در داخل سايت خود انجام مي دهيم تا بخش اول و مهم سئو را در سايت مان بهبود دهيم سئوي داخلي يا On Page SEO مي گويند.

همچنين به سئوي خارجي هم Off Page SEO مي گويند. در واقع هر كاري كه مربوط به كسب اعتبار سايت ما در وب مي شود به سئو خارجي مربوط مي شود. منظور از كسب اعتبار همان برند سازي در وب است. اينكه ديگر سايت ها به ما اشاره كنند و درباره ما صحبت كنند يا اينكه در شبكه هاي اجتماعي معروف شويم و دنبال كننده هاي بيشتري دريافت كنيم به كسب اعتبار و برندسازي در سئو مربوط مي شود.

سئو فقط به اينجا ختم نمي شود. موارد ديگري در پشت صحنه وب سايت ها مي باشد كه به تكنيكال سئو معروف است. مواردي مثل كد نويسي صحيح سايت، فشرده سازي فايل هاي CSS و جاوا، استفاده از SSL، ساختار URL هاي سايت، واكنشگرا بودن وب سايت، بهينه سازي تصاوير و موارد ديگري كه در ادامه بيشتر در موردشان صحبت مي كنم.

مباحث فني در سئو هم از ديد گوگل مهم بوده و طبيعي است كه هر سايتي بايد اين موارد را قبل از هر كاري رعايت كند. شايد موارد تكنيكال سئو به صورت مستقيم روي سئو تاثير گذار نباشد ولي طبيعتا در هر سايتي بايد رعايت شود.

چرا بايد سايتمان را سئو كنيم؟

همانطور كه ميدانيد در سراسر دنيا موتورهاي جست و جو مخاطبان زيادي دارند. تقريبا مي توان گفت چيزي حدود 98 درصد از كاربران اينترنتي براي رفع نياز خود اولين كاري كه مي كنند مراجعه به موتورهاي جست و جو است. از اين رو دريافت ترافيك از موتورهاي جست و جو براي ما بسيار اهميت دارد و مفيد خواهد بود. چراكه موتورهاي جست و جو بهترين نتايج را به كاربران نمايش مي دهند. يعني اگر بتوانيم سايت خود را در كلماتي كه كاربرانمان جست و جو مي كنند بهينه كنيم و در صدر نتايج جست و جو قرار بگيريم مسلما بازديد كنندگان ارزشمندي را به دست مي آوريم.

دقيقا به همين دليل است كه مشتريان اعتماد بيشتري به ما مي كنند چون خودشان دنبال ما گشته اند و ما را پيدا كرده اند ولي در ديگر روش هاي تبليغات اينترنتي ما به زور در ديد آن ها قرار مي گيريم. همين باعث مي شود تا سئو به يكي از بهترين استراتژي ها در دنياي بازاريابي و تبليغات اينترنتي تبديل شود و سرمايه گذاري در دراز مدت روي آن باعث مي شود تا در آينده هزينه هاي كمتري براي جذب مخاطب و مشتري داشته باشيم.

به طور كلي ما سايت مان را سئو مي كنيم تا :

ترافيك بيشتري دريافت كنيم

كاربران سايت مان بيشتر شوند

مشتريان هدفمند بيشتري دريافت كنيم

اعتماد افراد بيشتري را جلب كنيم

ديگر به فكر تبليغات پر هزينه نباشيم

رقبا را پشت سر بگذاريم

برند خود را تقويت كنيم

در وب بدرخشيم و دست نيافتني شويم

تجربه ثابت كرده است سرمايه گذاري روي سئو به مراتب بهتر است سرمايه گذاري روي ديگر روش هاي تبليغاتي مي باشد. البته بيشتر صحبت سر زمان است و در كل سئو نسبت به ديگر روش ها سرمايه كمتري مي طلبد!

چيزي كه ثابت شده اين است كه سئو اثر بخشي بيشتري نسبت به ديگر روش هاي تبليغاتي دارد. يعني مشترياني كه از موتورهاي جست و جو جذب مي كنيد به مراتب بهتر و با كيفيت تر از مشترياني هستند كه مثلا از تبليغات بنري يا كليكي دريافت مي كنيد. چون همانطور كه گفتم مشترياني كه از گوگل به سايت شما مي آيند دقيقا به دنبال نيازشان هستند و شما را بهترين گزينه براي رفع نيازشان مي دانند.

چرا سئو بهتر از ديگر روش هاي تبليغات اينترنتي است؟

به طور خيلي خلاصه مواردي كه باعث مي شود تا سئو را به بهترين روش براي تبليغات در فضاي آنلاين تبديل كند را عنوان مي كنم:

هزينه سئو خيلي كمتر و مقرون به صرفه تر از ديگر روش هاي تبليغاتي در اينترنت است. دقيقا به خاطر اينكه با سئو مي توان مخاطبان هدفمندتر بيشتري را جذب كرد. در اين صورت بازگشت هزينه بسيار بالا خواهد بود.

هزينه برندسازي با سئو به قدري پايين است كه قابل مقايسه با ديگر روش ها مثل ويديو ماركتينگ يا سوشيال ماركتينگ نخواهد بود. زماني كه سايت شما در صدر نتايج جست و جو باشد و بيشتر از رقبايتان ديده شويد برندتان قوي تر خواهد شد. فكر نمي كنم كسي به خوبي گوگل بتواند براي شما برندسازي كند!

سئو نسبت به ديگر روش هاي تبليغاتي هدفمندتر است. در انواع روش هاي تبليغات اينترنتي مجبوريم به زور تبليغ خود را در ديد مشتري قرار دهيم ولي در سئو مي كوشيم تا مشتري خودش دنبال ما بگردد و ما را پيدا كند. مشخصه كه در سئو مشتريان هدفمند نصيب مان مي شوند. چون دقيقا خودشان مي دانند نيازشان چه هست و ما را رفع كننده نياز خود مي يابند.

از ديگر مزاياي سئو اين است كه روز به روز به مخاطبان اصلي شما افزوده مي شود. هر چه مي گذرد بازديد سايت تان بالا مي رود، سپس كاربران سايت تان افزايش مي يابد و در نهايت فروش تان بيشتر مي شود. همه اين ها به خاطر اين است كه افرادي كه به سايت شما مي آيند دقيقا دنبال شما هستند.

تبليغات در گوگل بهتر است يا سئو؟

درست است كه با تبليغات در گوگل مي توان در هر زماني كه بخواهيد در كلمات مربوط به كسب و كارتان در گوگل رتبه يك شويد ولي هيچگاه نمي توان به صورت دائمي از تبليغات ادوردز استفاده كرد.

براي هر كسب و كاري خصوصا كسب و كارهاي كوچك تبليغات گوگل ادوردز تا جايي امكان پذير است كه بازگشت سرمايه نسبت به هزينه هاي ادوردز بهتر باشد. از اين گذشته با قيمت دلاري كه در كشور ما روز به روز بالاتر مي رود براي خيلي از كسب و كارها تبليغ در گوگل به صرفه نخواهد بود.

ولي سئو دائمي است. درست است كه بايد زمان بيشتري را به سئو سايت تان اختصاص دهيد و كمي طول مي كشد تا به نتيجه ايده آل خود نزديك شويد ولي بايد بدانيد كه يك بار براي هميشه هزينه خواهيد كرد. در تبليغات گوگل هر زماني كه هزينه كنيد بالا هستيد ولي در سئو با يك بار هزينه هميشه بالا خواهيد بود.

سئو زمان بر است

با انواع سئو سايت آشنا شويد:

بهتر است كم كم بريم سراغ روش هاي سئو و اينكه براي سئو سايتمان بايد از كجا شروع كنيم. قبلا با مفهوم سئو داخلي و خارجي سايت آشنا شديد. حالا بايد با روش هاي سئو آشنا شويد.

سئو كلاه سفيد چيست؟

سئو كلاه سفيد يعني استفاده از روش هاي سالم در سئو. به عبارتي سئو كلاه سفيد وجود ندارد. خيلي از سئو كارها به سئوي كلاه سفيد اعتقادي ندارد! چون سئو كلاه سفيد براي سايت هايي است كه هيچ گاه خودشان را درگير سئو نمي كنند و از آنجايي كه اعتبار بالايي دارند بقيه سايت شان را سئو مي كنند.

به عنوان مثال سايت هايي كه توليد محتواي قدرتمندي انجام مي دهند هيچگاه خودشان را درگير لينك بيلدينگ نمي كنند و مردم براي آن ها اين كار را به خوبي انجام مي دهند. ولي آيا همه مي توانند به صورت حرفه اي توليد محتوا كنند طوري كه مردم داوطلبانه مطالب آن ها را به اشتراك بگذارند؟ مسلما جواب خير است!

همچنين خيلي از سايت ها در حوزه هاي كاري مختلف اصلا نمي توانند به اين شكل عمل كنند و معروف شوند. پس به همين دليل سئو كلاه سفيد معنا و مفهومي از ديد سئو كارها ندارد. سئو كلاه سفيد اصلا سئو نيست! چون به هيچ وجه نيازي به درگير شدن در بهينه سازي سايت نيست.

منبع مطلب هميار وب

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

درباره ما
آمار سایت
 • کل مطالب : 27
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 46
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 28
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 76
 • بازدید ماه : 789
 • بازدید سال : 9429
 • بازدید کلی : 9429
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی